вторник, 15 апреля 2014 г.

Школа Петриківського розпису у Львові


                                         


Дитячий Мистецький Центр "FoRa"
запрошує дітей
віком 5-15 років у студію "Петриківського Розпису"


керівник студії - Елла Золотаренко

заняття проходять у Львівському Палаці Мистецтв
вул.Коперника 17
Понеділок & Четвер- 16.45-18.15

2 заняття/тиждень - місяць/250 грн. 

також проводимо ІНДИВІДУАЛЬНІ уроки для дорослих

У нашій студії діти навчаться створювати свій особистий світ казкових квітів та птахів з допомогою техніки Петриківського розпису. Джерелом натхнення та робочого матеріалу для Петриківського розпису є природа навколо нас, уважне спостереження та опанування певних технічних навичок.

Головна мета нашої студії – долучати дітей до чарівного народного мистецтва, розвивати креативні якості у дітей. Навчити прийомів виконання декоративних елементів, основ композиції та кольорознавства. Збагатити уявлення дітей про симетрію, ритм,колорит; розвивати естетичний смак, спонукати до творчого розвитку та особистістного самовираження через техніку Петриківського розпису.

Діти опанують техніки малювання пальчиками та котячим пензликом, основи Петриківських квітів - «Цибульок» та «Кучерявок», навчимося малювати чарівних Зозульок, Павичів та яскравих півників.

Під час навчання петриківського розпису діти набувають знань, розширюють світогляд; у них формуються пізнавальні, емоційні, вольові психічні процеси, розвивається логічне мислення – аналіз, синтез,порівняння, узагальнення. Розвивається моторика, збагачується мова. Діти засвоюють кольори, набувають уміння розташовувати елементи візерунків на площині, що сприяє сенсорному розвитку. Опанування технікою можна порівняти як психокоректуючу дію на розвиток особистості.


вторник, 1 апреля 2014 г.

Поїздка в Петриківку. В гостях у Василя Івановича Соколенко

Соколенко Василь Іванович (*17 січня 1922) — український майстер народного декоративного розпису та народної декоративної графіки, заслужений майстер народної творчості УРСР.
1941 року закінчив Петриківську школу декоративного розпису. За спеціальністю Навчався в Тетяни Пати.

З 1971 по 1992 роки працював головним художником на фабриці петриківського розпису. Своїм мистецтвом та роботою він стимулював творчий пошук у роботі фабричних майстрів, не давав їм опускатися до потокових та шаблонних прийомів та методів.

Серед безсумнівних заслуг майстра — відкриття при фабриці Музею історії декоративного розпису, де він зібрав чудові зразки мистецтва як старих, так і сучасних художників Петриківки.

У часи перебудови власноруч збудував хату-музей, що отримала статус і назву «Народний музей Соколенків». Тут зібрано до 600 експонатів — це роботи самого майстра, а також дружини, учнів і онуків Туренко Світлани і Дмитра Соколенка. Музей Соколенків є вагомим внеском у розвиток незалежної України. Музей демонструє розквіт Петриківського розпису. Тож завітайте в «народний музей Соколенків».



Дитяча виставка Петриківського розпису 2014 року